Tvoření pro potěšení... :o)

!!! Dobrý den - Vítejte na mých stránkách - přeju příjemné pokoukání ;o) !!!

Odkazy

Luciaska nehtíky

Stránky mé kamarádky, která dělá suprové nehtíky, sama si je od ní nechávám opečovávat a kdyby jste měly zájem, tak přibírá další zákaznice ;o) 

Fler

aneb vítejte ve světě kreativity :o)

Moje dáma

Hledáte inspiraci? Na těchto stránkách ji 100% najdete...

Kovařina.com

Stránky mého kamaráda - uměleckého kováře - má móc šikovné ručičky... shlédnutí fakt stojí za to!!! Doporučuju!!!

Statistika

Úvod

Povídání nejen o drátkování

Také Vás zaujalo drátkování, korálkování a jiné výtvarné techniky?
Tak pak si Vás dovoluji pozvat do mého světa tvoření a nejen do něj…..

S drátkováním jsem začala před necelým rokem a musím se přiznat, že tato technika mě naprosto okouzlila natolik, že jsem se některé své výtvory rozhodla předvést a presentovat zde na webu a doufám, že si s nimi jako začátečník neutrhnu příliš velkou ostudu :o).
Na těchto stránkách najdete v galerii něco málo z mých výtvorů…:o), které Vám snad jak aspoň doufám, poslouží k potěšení oka a k inspiraci i pro Vaši tvorbu!
Kromě drátkování a korálkování mě nadchly i další techniky jako découpage (ubrousková technika) na všechny možné povrchy, malování na sklo, výroba kytek ze slupovacích barev na sklo atd… a věřím, že si časem najdu ještě spoustu technik, pro které se nadchnu a budu objevovat a obdivovat jejich kouzlo a krásu… :o)

DRÁTENÍCI A DRÁTENICTVÍ

– troška z historie:
Drát používali lidé už od pravěku, ale zvláštní sítě na rozbité hrnce a různé užitečné věci do domácnosti z něj začali dělat až slovenští dráteníci. Drátenictví jako výrobní obor vzniklo v chudých vesnicích severního Slovenska v podhůří Javorníků a na Spiši. Původně se dráteníci živili tím, že obcházeli chalupy a nabízeli opravy poškozených hrnců. Odrátováním nádobí  se prodloužila jeho životnost a nemuselo se tak často nakupovat.
- troška z dnešních trendů:
Dnešní drátkování je jedna z nejpopulárnějších výtvarných technik, kterou se nejčastěji obdrátkovávají a drátkují předměty, které pak slouží k dekoraci čekoholi.
Za pomocí drátků, korálků, kamenů a kamínků „probouzím k životu“ nejčastěji rybičky, stromečky, pavoučky, ale i vajíčka a další různé předměty. Drátkama lze zdobit - "vyšívat" ve své podstatě naprosto cokoliv a ve spojení se slupovacími barvami (Window Colors) pak vznikají velice krásné kytky, motýlci a jiná zvířátka. Různě barevné drátky o různých šířkách se potom v kombinaci s korálky stávají dalším neodolatelným materiálem pro další tvorbu např. šperků, a to vše záleží již jen Vaší na fantazii a trošce zručnosti. :o)

DÉCOUPAGE neboli „ubrousková technika“

Tato výtvarná technika již pro mnohé vlastně nová ani není. Její jednoduchost a úžasný konečný efekt oslovil již mnoho lidí – mnohé z nás, kteří jsem obdobně „postiženi“ :o).

Francouzský výraz „découpage“ znamená v překladu sestřih nebo vystřižení, následné seskládání a nalepení motivů. Výsledek obrázku vždy záleží na „autorovi“ jeho umu atd., ať už ve výběru vzoru obrázku, barvy podkladu, rámečku…. Zvolí se-li vše správně, výsledek vypadá jako „ručně malovaný." Doplňkovou technikou pro découpage je patina, vytvářená krakelovacím lakem, který dá věcem popraskaný jakoby starobylý vzhled.
Poslední komentáře
11.09.2008 16:11:51: Naprosto ůůůůžasné stránky...a co se týče těch výrobků....smekááám :o)
18.06.2008 14:29:10: Náušnice, prostě všechno je tak pěkné, že nevím, jaké bych si měla vybrat:-)smiley${1}
28.04.2008 20:38:03: byla jsi nádherná nevěsta, moc ti to slušelo, gratuluju smiley${1}
08.02.2008 13:59:34: jojo naše šikulka, koukej zase něco nafotit a přidat sem nějaké nové umělecké dílkasmiley${1}
 
Děkuji za Vaši návštěvu a doufám, že mi i nadále zachováte svou přízeň :o)